IT risinājumi
jūsu biznesam

Šī gada 27.-28.septembrī Jūrmalā, viesnīcā Baltic Beach Hotel veiksmīgi noritēja Latvijas Datortīklu Skolas 44.sesija.

Sesijā piedalījās Latvijas vadošie IT speciālisti no vairāk nekā 90 organizācijām un uzņēmumiem, 10 pasaules un Latvijas vadošo IT risinājumu ražotāju pārstāvji: HPE, Aruba, Simplivity, Check Point, RedHat, Barracuda, Zabbix, Fortinet, VMware, Retn, Radware. Speciālo viesu, Decta un Citadele, pārstāvji dalījās pieredzē un zināšanām ar LDS sesijas dalībniekiem.

Pasākuma dalībniekiem bija iespēja veidot sev piemērotāku programmu no 27 prezentācijām un demonstrācijām, apmācībām par aktuālākajiem risinājumiem IT infrastruktūras un IT drošības jomā.

Nākamgad, 2020. gada 29.-30. maijā, norisināsies 45. jubilejas Latvijas Datortīklu Skolas sesija.

Kas ir LDS?

 • Latvijas lielākais 2 dienu IT forums;
 • Notiek kopš 1997.gada 23.gadu pēc kārtas;
 • Nākamā gada maijā LDS notiks 45.reizi;
 • Vairāk kā 200 dalībnieku: vadošie IT speciālisti no lielākajām Latvijas organizācijām; pasaules vadošo IT risinājumu pārstāvji; neatkarīgie IT eksperti un risinājumu gala lietotāji.
 • Aptuveni 30 prezentācijas, demonstrācijas un apmācību sesijas par aktuālākajām IT jomas tēmām.

www.lds.lv

Vairumā gadījumu jaunākās uzņēmumu izmantotās lietotnes ir sarežģītas, un tām nepieciešami resursi. Tas apgrūtina digitalizācijas pārvaldību. Sarežģītās hibrīda vidēs bieži vien pastāv problēmas, kas var radīt ienākumu zaudējumus vai sabojāt attiecības ar klientiem.   

Iepriekš sniedzām vispārīgu informāciju par mākslīgā intelekta virzīto datu centru un dažus ieteikumus, ko uzņēmumi var un ko tiem vajadzētu darīt. Kā jau iepriekš norādījām, uzņēmumam „Hewlett Packard Enterprise” (HPE) ir vismodernākie risinājumi mākslīgā intelekta virzītam autonomam datu centram, tostarp, neatkarīgs piegādātāju automatizācijas līmenis, centralizētas infrastruktūras pārvaldības un datormācīšanās līmenis.

Šoreiz sniegsim detalizētāku aprakstu par autonomā datu centra tehnoloģijām, sīkāk aplūkojot, kā HPE Nimble Storage darbojas kopā ar HPE InfoSight prognozējošās analītikas platformu. Platforma ievāc datus no sensoriem visās izmantotajās ierīcēs un pat tām apkārt esošajām krātuves, tostarp, uzglabāšanas, skaitļošanas, tīkla un konverģētajām sistēmām. Lieli dati ir nepieciešami, un HPE tos var nodrošināt.  

Prognozējošā analītikas platforma analizē un korelē datus. Pašpārvaldošā, pašoptimizējošā un pašatjaunojošā krātuves sistēma konstanti uzrauga vai neparādās potenciālie problēmu indikatori, un proaktīvi risina problēmas. Mākslīgais intelekts un datormācīšanās funkcijas apgūst, kā noteiktu un paredzēt tehnoloģiju riskus, kā arī veiktspējas problēmas. 1. un 2. līmeņa problēmas tiek atrisinātas vēl pirms klienti apjauš, ka šādas problēmas ir radušās. Mākslīgais intelekts bloķē traucējumus, savukārt datormācīšanās uzlabojas, iegūstot datus par to, kādēļ lietotnes darbojas lēnām.

Izklausās pārāk labi?

Uzņēmumi, kuru patieso uzņēmējdarbības vērtību virza simtiem lietojumprogrammu, iegūs ievērojamas priekšrocības. Darbspējas laiks un uzticama veiktspēja ir kritiski panākumu rādītāji. Mākslīgā intelekta virzītais datu centrs iesaka IT speciālistiem palielināt krātuves ietilpību tieši tad, kad tas nepieciešams. Vairs nav nepieciešama kompetence uzglabāšanas jomā. Krātuves darbības un lietojumprogrammu lietojamības uzticamību ir iespējams uzlabot. Risinājumus iespējams automātiski atjaunināt un izmantot atbilstoši labākajai praksei.

IT efektivitātes un uzglabāšanas darbību izdevumu jomā ir iespējams panākt ievērojamus uzlabojumus. Atbalsta gadījumu skaits ir mazāks un tādas sarežģītas datu centra problēmas ir iespējams atrisināt ātrāk, jo visu infrastruktūru iespējams pārvaldīt no vienas inteliģentas platformas.   

Izklausās pat pārāk labi, tādēļ saprotam, ka dažiem informācijas direktoriem un IT speciālistiem var būt šaubas, jo viņi ilgu laiku ir cīnījušies ar sarežģītiem datu centriem. Sākotnējie ieviesēji iegūs optimizētu darbspēju, uzlabotu krātuves ietilpību un efektīvu datu palielināšanās pārvaldību.

Pateicoties pareizajiem partneriem un tehnoloģijām, pieejamība vairs neradīs problēmas! 

Detalizētāka informācija, sazinoties ar mums: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 67331878

Sakarā ar biznesa attīstības plāniem, meklējam jaunus, aktīvus cilvēkus, kuri labprāt apgūtu ļoti pieprasītu un augsti atalgotu profesiju – IT projektu vadītājs. Šī ir iespēja Tavai profesionālai izaugsmei! Pievienojies strauji attīstošai IT jomai, realizē izaicinošus IT projektus Latvijā, attīsti sevi un uzņēmumu, uzturi sevi un savu nākotnes ģimeni.

OptiCom ir viens no Latvijas vadošajiem IT risinājumu integratoriem un mūsu misija ir palīdzēt Latvijas uzņēmumiem attīstīt savus biznesa un darbības mērķus drošā un efektīvā veidā, izmantojot labākos pasaulē pieejamos IT risinājumus. OptiCom ir 25 gadu pieredze izstrādājot, ieviešot, piegādājot un atbalstot pielāgotus top risinājumus IT infrastruktūras un IT drošības jomā.

Šobrīd komplektējam komandu un meklējam sākotnējā līmeņa it projektu vadītājus.

No jaunajiem komandas biedriem sagaidām:

 • Vēlmi un spēju daudz mācīties (IT jomā tas ir nepārtraukts process iemaņu un zināšanu apguvei);
 • Paralēli mācībām sākt veidot kontaktus ar uzņēmumiem, kuriem IT palīdzētu ikdienas procesos;
 • Kopā ar vienu no 15 vadošajiem OptiCom IT tehniskajiem ekspertiem palīdzēt klientiem ar konsultācijām IT attīstības jomā;
 • Cieši sadarboties ar kolēģiem un partneriem projektu izstrādes un realizācijas jomā;
 • Vadīt vairākus projektus vienlaicīgi;
 • Būt nenogurdināmam, čaklam censonim un mācīties redzēt aiz kokiem mežu.

Meklējam jaunus cilvēkus, kurus plānojam apmācīt un palīdzēt augt kā profesionāļiem IT industrijas jomā, tāpēc, prasības ir sekojošas:

 • Bakalaura grāds IT vai citā jomā (var būt students);
 • Vēlme mācīties un augt kā IT projektu vadītājiem/ profesionāļiem;
 • Vēlme un iemaņas komunicēt ar klientiem, partneriem un kolēģiem;
 • Latviešu, angļu, krievu valodas zināšanas;
 • Prezentācijas spējas.

 

Mēs piedāvājam:

 • Iespēju apgūt augsti atalgotu profesiju;
 • Apmācības – gan individuālās, gan arī konferencēs;
 • Interesantu darbu aizraujošajā jomā;
 • Saīsinātu darba dienu vārda dienā;
 • Neveselīgus, bet tik ļoti garšīgus bulciņu rītus;
 • Daudzus citus patīkamus pārsteigumus;
 • Ļoti pozitīvu vidi un attieksmi no kolēģiem.

 

Atalgojums: Sākotnējā posmā – stipendija (jo daudz jāmācās izaugsmei) – “cietā” bruto alga sākot no EUR 1200 un neierobežotas prēmijas par realizētajiem projektiem.

Ja esi rūpīgi izlasījis mūsu piedāvājumu līdz pašām beigām, Tava iespēja kļūt par profesionāli IT jomā mūsu kompānijā ir dubultojusies! Sūti CV un īsu motivācijas vēstuli uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. nekavējoties!

Ar šo es, aizpildot šo pieteikuma veidlapu un apzinoties manu personas datu apstrādes leģitīmo mērķi – nepieciešamību pieteikties pieejamajai darba vakancei OptiCom, neviena nepiespiests un pēc savas brīvas gribas nepārprotami piekrītu šajā pieteikumā norādīto manu personas datu nodošanai OptiCom, reģistrācijas numurs: 40003231409, juridiskā adrese: Rūpniecības iela 5, Rīga, LV-1010 (turpmāk – OptiCom). Atsaucot šo savu piekrišanu OptiCom veikt manu personas datu apstrādi, mani personas dati tiks dzēsti no OptiCom datu apstrādes sistēmām, un es apzinos, ka tādējādi es arī atsaucu šo pieteikumu un atsakos kandidēt darba vakancei OptiCom.

Patīkami redzēt, ka mākslīgā intelekta tehnoloģijas patiešām ienāk datu centros, un uzņēmums „Hewlett Packard Enterprise” (HPE) ir vadošais uzņēmums šajā jomā. HPE ir ieviesis jaunus risinājumus, piemēram, HPE InfoSight, kas paredzēts mākslīgā intelekta virzītu, autonomu un ļoti automatizētu datu centru izveidei. Tās ir lieliskas ziņas visiem IT speciālistiem, kuriem ir problēmas ar sarežģītu hibrīda IT arhitektūru pārvaldību. IT speciālistiem ir grūti piedāvāt uzņēmumiem labākus un drošākus pakalpojumus ātrākā un lētākā veidā.

Kā mākslīgais intelekts var palīdzēt jūsu uzņēmumam? HPE mākslīgā intelekta risinājumus var izmantot uzņēmumi un organizācijas, kurām nepieciešama labāka funkcionalitāte, mērāmība, lietojamība, rentabilitāte un redzamība. HPE InfoSight atpazīst nepieciešamību palielināt ietilpību kā arī konfigurēt kļūdas. Tas mudina pārnest darba slodzi no pārslogotiem serveriem uz citiem serveriem un palīdz daudz efektīvāk darbināt lietojumprogrammas. Tas piedāvā arī ieteikumus un labākās prakses piemērus. Tādējādi datu centrs kļūst vieglāk pārvaldāms. 

OptiCom jau kopš 1995. gada esam uzticams HPE partneris, un man jāsaka, ka rezultāti, ko var sasniegt ar HPE InfoSight, ir patiešām iespaidīgi. IT efektivitāti var uzlabot par līdz pat 85 %, savukārt krātuves darbības izdevumus var samazināt par līdz pat 79 %. Lielāko daļu (86 %) problēmu ar pakalpojumu var atrisināt automātiski. Tas nozīmē lielus ietaupījumus!

Izvēlieties savu partneri un sāciet

HPE InfoSight nodrošina mākslīgā intelekta, datormācīšanās un prognozējošās analīzes rīkus, lai padarītu IT infrastruktūru modernu un autonomu. Esam pārliecināti, ka uzņēmumi vēlas pilnveidot savu datu centru darbību. Mākslīgā intelekta virzītas tehnoloģijas var izmantot kopā ar HPE serveriem un uzglabāšanas risinājumiem, kā arī hiperkonverģētajiem risinājumiem vai arī kā atsevišķu pārvaldības risinājumu programmatūras definētas infrastruktūras automatizācijai.   

Vai tuvākajā laikā plānojat mainīt savu datu uzglabāšanas risinājumu? Kādas priekšrocības jūsu uzņēmumam var sniegt mākslīgā intelekta virzīts datu centrs? Iesakām jums izmēģināt HPE autonomā datu centra risinājumus kopā ar mūsu speciālistiem, kas ļaus jums noskaidrot, kā uzlabot krātuves vietas ietilpību un labāk pārvaldīt datu apjoma palielināšanos. HPE Nimble Storage, piemēram, nodrošina vairāk par 99,9999 % izmērītu lietojamību.  

Uzsāciet savu ceļu pretim autonomam centram, sperot mazus soļus. Ja jūs jau lietojat HPE infrastruktūru, šis ceļš ir vēl vienkāršāks. Pārliecinieties, ka saņemat nepieciešamos IT pakalpojumus, tostarp HPE sertificēto speciālistu pakalpojumus, no viena kontaktpunkta. Tāpat neaizmirstiet par datu centra uzraudzības pakalpojumiem, ievērojamo kompetenci IT drošības jautājumos, drošajiem savienojumiem un datu aizsardzību!

Kontakti saziņai: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 67331878

Ar šo paziņojam, ka SIA "OptiCom" (40003231409), sākot ar 17.06.2019., ir mainīts Padziļinātās sadarbības programmas līmenis, iekļaujot SIA "OptiCom" (40003231409) Padziļinātās sadarbības programmas ZELTA līmenī.

Padziļinātās sadarbības programmas ZELTA līmeņa kritēriji apliecina, ka SIA OptiCom:

 • iepriekšējā gadā un izvērtēšanas brīdī nav kavēti pārskatu un deklarāciju iesniegšanas termiņi;
 • pēdējo triju pārskata gadu laikā neto apgrozījums katrā pārskata gadā pārsniedz 4 000 000 euro;
 • pēdējo triju gadu laikā Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu ieņēmumu kopsumma gadā pārsniedz 700 000 euro;
 • iepriekšējā gadā un izvērtēšanas brīdī par pirmo pusgadu nodokļu maksātāja darba ņēmēju mēneša vidējie darba vietā gūtie ienākumi ir lielāki par Centrālās statistikas pārvaldes noteikto vidējo darba samaksu valstī atbilstoši jaunākajiem datiem, kas publicēti tās tīmekļa vietnē vērtēšanas brīdī;
 • nodokļu maksātājs ir ieviesis nodokļu risku vadību.

 

Detalizētāk par programmu: https://www.vid.gov.lv/lv/padzilinatas-sadarbibas-programma-0

Rūpniecības iela 5
Rīga LV-1010, Latvija
Tel.: (+371) 6733 1878
Fakss: (+371) 6733 8628
 
Tehniskais atbalsts 
(+371) 6732 4438
support@opticom.lv
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai atbalstītu jūsu pieredzi mūsu mājas lapā. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat izmantot mūsu sīkdatnes.
Uzzināt vairāk Turpināt